7. března 2016

18:35

Není stěrač jako stěrač

7. března 2016, 18:35 | Pokud se Vás budeme ptát na nejdůležitější části auta, tak spousta z Vás odpoví: "motor, brzdy, kola".

Pokud se Vás budeme ptát na nejdůležitější části auta, tak spousta z Vás odpoví ...motor, brzdy, kola, náprava, palivová nádrž….všechny odpovědi jsou samozřejmě správně. A co takhle stěrače? Třeba si řeknete, že je to přehnané a jde jen o nedůležitý doplněk.  Ale zkusili jste jet někdy v dešti, sněhu, mokru bez stěračů? To je teprve panečku jízda :-)

 

Ale teď vážně – bez kvalitních a spolehlivých stěračů to prostě nejde. se jedná o malé osobní auto nebo velký truck.

 

 

Trošku z historie

První mechanický stěrač čelního skla byl ovládán ručně řidičem nebo pasažéry vozidla. Vynalezla jej Mary Andersenová z New York City a následně patentovala v roce 1903 jako zařízení pro čištění skla. Jakmile bylo zařízení patentově ochráněno, zkusila zainteresovat několik společností do výroby jejího vynálezu. Nikdo však o výrobu tohoto stěrače neměl zájem, a tak skončil nápad ve stolní zásuvce.

Automatické stěrače byly vynalezeny roku 1921 a nazvány tzv. „Folberts“ podle jejich zakladatelů, Fredovi a Williamovi Folberthových. Byly poháněny vzduchovým motorem a zařízení bylo propojené hadičkou se sacím potrubím motoru vozidla.

 

Elektrická verze připevněná na horní část čelního skla, byla vytvořena firmou Bosch v roce 1926, ale byla dostupná pouze pro luxusní modely vozidel.

 

Robert Kearns (1928-2005) patentoval periodicky ovládané stěrače v roce 1967. Demonstroval svůj systém společnosti Ford Motor, která jej následně zavedla v roce 1978. Další automobiloví výrobci tento trend následovali.

 

A zpátky do současnosti

Dnešní moderní stěrače jsou vyráběny v nejrůznějších typech, různými výrobci a pro různá vozidla. Běžně používané stěrače dělíme na dva základní typy – ramínkové stěrače a tzv. banány, tedy stěrače ploché.

 

Ramínkové stěrače KAMOKA mají univerzální adaptér pro připojení. Guma stěrače zaručuje precizní stírání díky vysoce moderní technologii výroby gumy po dobu 1 milónu stíracích cyklů. Guma je 100% přírodní, odolná proti extrémní teplotě, chladu, kyselosti nebo zásaditosti. Stěrač vynikající aerodynamické vlastnosti, testováno na 180 km/h. Tento typ stěrače je určen především pro nákladní vozy, trucky a autobusy.

 

Naproti tomu ploché stěrače KAMOKA umožňují snadné připojení díky multi-adaptéru s různými typy přípojek. Stěrače zaručují jednotný přítlak po celé jejich délce a jsou navíc opatřeny spojlerem, což zlepšuje výkon stěrače při vysokých rychlostech, aby se zabránilo oddělení stěrače od povrchu skla. U těchto stěračů je klasická konstrukce ramínka nahrazena pružnou a elastickou lištou.

 

 

Sami za sebe můžeme stěrače KAMOKA jenom doporučit. Zajistí Vám bezproblémový výkon v různých klimatických podmínkách, zejména v zimě a to vše s garancí bezporuchového provozu po celou dobu jejich životnosti. Navíc za velmi výhodnou cenu.

 

Stěrače KAMOKA – prvotřídní kvalita dostupná pro všechny.

 

Pokud Vás tyto stěrače  zaujaly koukněte taky na www.mujsterac.cz