array(2) {
  ["filter_dir"]=>
  string(3) "asc"
  ["filter_by"]=>
  string(5) "price"
}
autodíly a doplňky pro nákladní automobily
+420 558 621 123
Napište nám
Vyberte měnu:
zpět nahoru

Aktuality

7. 3. 2016

Není stěrač jako stěrač

Pokud se Vás budeme ptát na nejdůležitější části auta, tak spousta z Vás odpoví ...motor, brzdy, kola, náprava, palivová nádrž….všechny odpovědi jsou samozřejmě správně.
A co takhle stěrače? Třeba si řeknete, že je to přehnané a jde jen o nedůležitý doplněk.  Ale zkusili jste jet někdy v dešti, sněhu, mokru bez stěračů? To je teprve panečku jízda :-)
 
Ale teď vážně – bez kvalitních a spolehlivých stěračů to prostě nejde. Ať už se jedná o malé osobní auto nebo velký truck.
 
 
 
Trošku z historie
První mechanický stěrač čelního skla byl ovládán ručně řidičem nebo pasažéry vozidla. Vynalezla jej Mary Andersenová z New York City a následně patentovala v roce 1903 jako zařízení pro čištění skla. Jakmile bylo zařízení patentově ochráněno, zkusila zainteresovat několik společností do výroby jejího vynálezu. Nikdo však o výrobu tohoto stěrače neměl zájem, a tak skončil nápad ve stolní zásuvce.
Automatické stěrače byly vynalezeny roku 1921 a nazvány tzv. „Folberts“ podle jejich zakladatelů, Fredovi a Williamovi Folberthových. Byly poháněny vzduchovým motorem a zařízení bylo propojené hadičkou se sacím potrubím motoru vozidla.
 
Elektrická verze připevněná na horní část čelního skla, byla vytvořena firmou Bosch v roce 1926, ale byla dostupná pouze pro luxusní modely vozidel.
 
Robert Kearns (1928-2005) patentoval periodicky ovládané stěrače v roce 1967. Demonstroval svůj systém společnosti Ford Motor, která jej následně zavedla v roce 1978. Další automobiloví výrobci tento trend následovali.
 
A zpátky do současnosti
Dnešní moderní stěrače jsou vyráběny v nejrůznějších typech, různými výrobci a pro různá vozidla. Běžně používané stěrače dělíme na dva základní typy – ramínkové stěrače a tzv. banány, tedy stěrače ploché.
 
Ramínkové stěrače KAMOKA mají univerzální adaptér pro připojení. Guma stěrače zaručuje precizní stírání díky vysoce moderní technologii výroby gumy až po dobu 1 milónu stíracích cyklů. Guma je 100% přírodní, odolná proti extrémní teplotě, chladu, kyselosti nebo zásaditosti. Stěrač má vynikající aerodynamické vlastnosti, testováno až na 180 km/h. Tento typ stěrače je určen především pro nákladní vozy, trucky a autobusy.
 
Naproti tomu ploché stěrače KAMOKA umožňují snadné připojení díky multi-adaptéru s různými typy přípojek. Stěrače zaručují jednotný přítlak po celé jejich délce a jsou navíc opatřeny spojlerem, což zlepšuje výkon stěrače při vysokých rychlostech, aby se zabránilo oddělení stěrače od povrchu skla. U těchto stěračů je klasická konstrukce ramínka nahrazena pružnou a elastickou lištou.
 
 
Sami za sebe můžeme stěrače KAMOKA jenom doporučit. Zajistí Vám bezproblémový výkon v různých klimatických podmínkách, zejména v zimě a to vše s garancí bezporuchového provozu po celou dobu jejich životnosti. Navíc za velmi výhodnou cenu.
 
 
Pokud Vás tyto stěrače  zaujaly koukněte taky na www.mujsterac.cz
Zavřít
Zavolejte nám
+420 558 621 123
Napište nám